Celebrating Honors Students at Lehman College

Honors Students – 2013

  • Abdulrahman Abdulla - Cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Joinal Abedin - Cum laude, St. George's Scholarship, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Caprice Abraham - Golden Key.
  • Crystal Acevedo - Magna cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Odani Acevedo - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Joanne Acosta - Golden Key, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Reina Adames - Magna cum laude.
  • Victoria Addawoo - Cum laude.
  • Olufunlayo Adeyemo - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Edwige Adoubia Samou - Cum laude, Golden Key.
  • Anthony Agbelusi - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Renee Ahmad - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Ange Ahoussougbemey Mele - Magna cum laude.
  • Philip Akogu - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre, Journalism, Communication, And Theatre: Alice Henniger-Minnie Hertz Award for Outstanding Contribution Benefiting Children in the Theatre Department.
  • Musibau Alatise - Cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Accounting.
  • Phadra Alcee - Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Iddrisu Alhassan - Cum laude, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Laura Ali - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Tafaool Ali-Ahmed - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, Mu Xi Chapter, Early Childhood And Childhood Education: Sheila Smith Hobson Scholar Award.
  • Amena Ali-Ridha - Summa cum laude.
  • Claudia Alleyne - Magna cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Yocari Almanzar - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Jhoselyn Almonte - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Rosa Almonte - Cum laude.
  • Samah Alnajjar - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Solomon Aluko - Magna cum laude, Golden Key.
  • Delfin Alvarado - Cum laude, Departmental Honors: English, English: Patricia A. Cockram Scholarship, Middle And High School Education: Excellence in Student Teaching Award.
  • Lisa Alvarez - Psi Chi International Honor Society in Psychology .
  • Nelson Alvarez - Departmental Honors: Art.
  • Sheanna Amaker - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Soyoung An - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jermaine Anderson - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Mireli Angel - Departmental Honors: Social Work.
  • Archibold Ankrah - Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Yaw Ansah - Magna cum laude, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Esther Antwi - Cum laude.
  • Roger Arhin - Magna cum laude, Departmental Honors: Chemistry.
  • Geovanny Arredondo - Cum laude, Edwin Kramer Scholarship, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Crystal Arvelo - Phi Beta Kappa, Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Cecilia Asante - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Patricia Asencio - Social Work Recognition Award (Undergraduate).
  • Maham Asghar - Magna cum laude, Lehman Scholars, Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Efrata Zegeye Asrat - Golden Key.
  • Ray Atherley - Cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Atinuke Ayeni - Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Shahaan Azeem - Cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Beatrice Babalola - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Olga Baez - Cum laude.
  • Julia Baker - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Adriatik Baliaj - Departmental Honors: Art.
  • Totlin Banton - Golden Key, St. George's Scholarship, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Catherine Barnes - Cum laude.
  • Catherine Barnes - Cum laude.
  • Jahnna Barsallo - Cum laude.
  • Mario Bautista - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Laverne Bazan-Thomas - Summa cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology, Sociology: Nathan Joseph Award.
  • Charles Beard - Cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Amber Beazer - Departmental Honors: Business Administration.
  • Jason Belisle - Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Marina Belkina - Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Elizabeth Benedito - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • David Benito - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Community Service Award.
  • Erica Benjamin - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Grizelle Benjamin - Golden Key, Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Jermaine Bennett - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Marvin Bennett - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key.
  • Zandra Bennett - St. George's Scholarship, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Beatrice Benson - Summa cum laude, Departmental Honors: Accounting, Gerald Memelstein Award for Excellence in Accounting.
  • Juliana Bermeo Benavides - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • Reyna Betances Pichardo - Magna cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Yanet Betancourt Almaguer - Sigma Delta Pi, The National Collegiate Hispanic Honor Society, Theta Alpha Chapter.
  • Henrietta Beyeemang - Cum laude.
  • Ravindra Bharat - English: The Blanche Lewy Joseph Memorial Prize.
  • Wendy Biaggi - Golden Key.
  • Mary Bianco - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Yakimiyah Binyamin - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Eguono Bioku - Summa cum laude, St. George's Scholarship.
  • Kara Black - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Jamie Blair - Departmental Honors: Journalism, Communication, And Theatre.
  • Orphia Blake - Cum laude.
  • Freeman Blalock - Lehman Scholars.
  • Eugenia Boakye - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Linda Boateng - Magna cum laude, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Brilderly Boatswain - Cum laude, Golden Key.
  • Alejandra Bodden - Lehman Scholars, English: Aaron Hochberg Family Award.
  • Veronika Borodina - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Emelia Botchway - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Danielle Bottalico - Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Yvelisse Bourdierd - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Jasmin Bourdon - Magna cum laude, Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Jessica Bouret - Departmental Honors: English, English: Herman Melville Prize for Literacry Criticism.
  • Vincent Bracy - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Diana Brito - Departmental Honors: Art.
  • David Britt - Magna cum laude, Al Carey Scholarship, Orlando Martinez Foundation, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Said Broud - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Maurie Brown - Cum laude.
  • Tanisha Brown - St. George's Scholarship, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award .
  • Delbert Browne - Golden Key, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Blake Bryan - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Henry Bueno - The Noyce Scholarship Program.
  • Camesha Burns - Cum laude.
  • Charlotte Busa - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Colleen Byrne - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Marlyn Cadavid - Summa cum laude.
  • Sidorela Caka - Cum laude.
  • Cameron Caldwell - Summa cum laude, Phi Beta Kappa Psi Chi International Honor Society in Psychology, Phi Sigma Tau, The International Honor Society in Philosophy, Departmental Honors: Philosophy.
  • Kerry Callender - Summa cum laude.
  • Georgina Camejo Martinez - Cum laude.
  • Claudette Cameron - Cum laude.
  • Press Canady - Social Work Graduate Program: The Jane Addams LGBT Services Award (MSW).
  • Luz Cano - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Rebecca Cantor - Summa cum laude.
  • Asha Canty - English: The Marjorie Anderson Scholarship.
  • Cindy Cao - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • David Cao - Gerald Memelstein Award for Excellence in Accounting.
  • Alexis Capriola - Summa cum laude, Golden Key.
  • Ada Caraballo - Departmental Honors: Social Work.
  • Roxanna Carcamo - Cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Errolee Card - Magna cum laude.
  • Beatriz Caro-Madera - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kim Carr - Magna cum laude, Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Joanne Carrillo - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Malcolm Carrott - Cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Elizabeth Cartagena - Magna cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Amber Castillo - Summa cum laude, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Divina Castillo - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Jeanette Castillo - Magna cum laude.
  • Juana Castillo - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Fatoumata Ceesay - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Marco Centeno - Departmental Honors: English, English: Leo and Roslyn Gilbert Memorial Award, English: William C. Hess Memorial Prize for Literacy Criticism.
  • Rosalie Cernaro - Cum laude, Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Ma. Janelle Cezar - Cum laude.
  • Hye Jin Cha - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • York-See Chan - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Chennel Chapman - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • David Charcape - Summa cum laude.
  • Essence Charles - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Genesis Chavez - Lehman College Foundation Scholarship.
  • Christopher Chellappan - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Joseph Chiaravalle - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Henry Chiem - Magna cum laude, Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter, Departmental Honors: Economics.
  • Ji Hyun Cho - Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Yong Yeon Cho - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Hyunsook Choi - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jinah Choi - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sun Hee Choi - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sun Hwa Choi - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Nazmun Chowdhury - Departmental Honors: Business Administration.
  • Hyun Chun - Departmental Honors: Physics and Astronomy.
  • Caroline Chung - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa.
  • Ivonne Cisneros - Magna cum laude.
  • Bashawn Clark - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Jhana Clarke - Cum laude.
  • Gail Cohen - Social Work Graduate Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award (MSW).
  • Elizabeth Coley - Cum laude.
  • Carla Colin - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Luz Collado - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Amanda Colon - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Michealina Commey - St. George's Scholarship.
  • Kevin Contreras - Cum laude.
  • Rosario Contreras - Cum laude.
  • Timothy Conway - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Roshawna Cooper - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Josue Cordones - Summa cum laude, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Professor Annita Tuller Prize.
  • Antonio Corrado - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Languages And Literatures (Italian), Languages And Literatures: The Fannie Cafferata Prize for Excellence in Italian, Languages And Literatures: The Tusiani Scholarship.
  • Michael Costa - Magna cum laude.
  • Jamie Coy - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Edwin Creque - Cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science .
  • William Crespo - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Linda Cristiano - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Phillip Cross - Departmental Honors: Economics and Business.
  • Loy Crowe - Cum laude.
  • Janna Cruz - Summa cum laude, Lehman College Foundation Scholarship, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Richard Cruz - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Cesar Cuadra - Cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Erik Cuello - Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Political Science.
  • Roosevelt Cuevas - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Catherine Cuffie - Cum laude.
  • Carole Curtis - Departmental Honors: Art.
  • Minetta Curtis - Cum laude.
  • Ilana Dadras - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: English, English: The Paul Agosta Prize for Professional Writing.
  • William Daley - Social Work Graduate Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award (MSW).
  • Shadae Dalhouse - Cum laude.
  • Paul Darden - Cum laude.
  • Runu Das - Cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Tara Daunais - Magna cum laude, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Derisse David - Summa cum laude, Phi Beta Kappa, Alpha Kappa Delta, Sociology, Departmental Honors: Anthropology, Sociology: Murray Hausknecht Prize, Sociology: The Sociology Departmental Award, Anthropology: The Mitzi Ludwig Departmental Award.
  • Andrea Davis - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter, Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter.
  • Denise Davis - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Mark Davis - Magna cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Jamie T. Parker Scholarship, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Department Honors: Physics and Astronomy.
  • Marsha Davis-Reid - Magna cum laude, Golden Key.
  • Manuel De Jesus - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Ana De La Cruz - Cum laude.
  • Julissa De La Cruz - Golden Key.
  • Marysol De La Cruz - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Leonidas De Los Santos - The Noyce Scholarship Program.
  • Francis De Toma - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Manuel Decena - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Roberto DeJesus - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Ana Del Rosario - Magna cum laude.
  • Inginia Del Rosario - Cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Yocabel Del Rosario - Cum laude.
  • Velvet Del Valle - Middle And High School Education: English Education Award.
  • Meagean Delacruz - Magna cum laude, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Osvaldo Delara - Departmental Honors: Economics.
  • Francisco Deleon - Magna cum laude, Pi Sigma Alpha, Political Science, Political Science: The Edgar Dawson Prize in Political and Legal Theory: Law.
  • Rocio Delrosario - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, Mu Xi Chapter, Departmental Honors: Early Childhood And Childhood Education, Early Childhood And Childhood Education: The Sheila Smith Hobson Scholar Award.
  • Elizabeth Delvalle-Urena - Magna cum laude.
  • Simone Dennis - Golden Key.
  • Lizally Depena - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Elizabeth Desario - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Lakhram Dhanraj - Magna cum laude, St. George's Scholarship, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • Cindy Diaz - Social Work Graduate Program: HIV/AIDS Services Award.
  • Kayra Diaz - Cum laude.
  • Maria Diaz - Cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Social Work.
  • Wendy Diaz - Cum laude.
  • Andrew Dillenbeck - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Jessica Donelson - Speech, Language, and Hearing Sciences: Alice Henniger-Minnie Hertz Award.
  • Simone Douglas - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter, Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, Mu Xi Chapter.
  • Amie Drammeh - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jessica Drenzyk - Summa cum laude, Departmental Honors: Health Sciences, Health Sciences: Health Services Administration Award.
  • Nandanie Dudhnath - Magna cum laude, Departmental Honors: Theatre, Journalism, Communication, And Theatre: The Bing Bills Award (Theatre).
  • Shadrack Dugbatey - Cum laude.
  • May Duncan-Coleman - Cum laude.
  • Patricia Dyson - Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • Doreen Edwards - Magna cum laude, Golden Key, St. George's Scholarship, Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Shane Eimerman - Cum laude.
  • Sylvester Eke - Magna cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Carlos Encarnacion-Vazquez - Golden Key, Departmental Honors: Art, Art: Bernard Levinson Memorial Fund.
  • Patrick Enweronye - Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Mayra Escamilla - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre, Journalism, Communication, And Theatre: The Amelia Ottinger Award for Outstanding Work for "Inside Lehman".
  • Christian Escobar - Magna cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars.
  • Keisha Escoffery - Golden Key.
  • Jennifer Esmurdoc - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Anaid Espinoza - Lehman Scholars.
  • Rosemary Estrella - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Aretha Etienne - Golden Key, Departmental Honors: Business Administration.
  • Julson Fabien - Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Ronald Fajardo - Cum laude.
  • Daven Falconer - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Evelyn Familia - Cum laude.
  • Josephine Familia - Undergraduate Social Work Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award.
  • Olufemi Faniyi - Summa cum laude, Departmental Honors: Economics.
  • Hector Felix - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Oswald Feliz - Cum laude, Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Political Science.
  • Katrina Feri - Magna cum laude.
  • Christina Fermin - Cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Cynthia Fernandez - Cum laude, Bronx Dominican Parade Scholarship.
  • John Fernandez - Health Sciences: Exercise and Sport Award.
  • Rafael Fernandez - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Carmen Ferrer - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Andrew Ferreyra - Cum laude, Health Sciences: Therapeutic Recreation Award.
  • Amelia Feuer - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kenneth Figueroa - Magna cum laude.
  • Nicole Figueroa - Summa cum laude.
  • Grissell Filpo - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Valeria Filtsev - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Nathana Fisher - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jeny Flores - Magna cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Henry Font - Departmental Honors: Art.
  • Lackesha Forbes - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Malika Forbes - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Anthony Foster - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Erica Foster-Suleymanov - Cum laude, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Kwame Fosuhene - Departmental Honors: Accounting, Walter Wallman Award for Excellence in Accounting.
  • Zosima Fragoso - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Britney Francis - Cum laude, Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Larizbeth Francisco - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key, Departmental Honors: Chemistry, Chemistry: The Arthur Sweeny, Jr. Scholarship Award, Chemistry: Inorganic Chemistry Award.
  • Stephanie Francisco - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Keble Frazer - Summa cum laude.
  • Irina Freeman - Summa cum laude, Departmental Honors: Economics and Business, Eisner and Lubin Award for Excellence in Accounting.
  • Nemesy Frias - Cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award.
  • Maxwell Frimpong - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Accounting, Gerald Memelstein Award for Excellence in Accounting.
  • Naomi Fuchs - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars.
  • Steven Fulakeza - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Rachel Furr - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology, Departmental Honors: Sociology, Sociology: Murray Hausknecht Prize, Sociology: The Michael J. Duffy Award.
  • James Gaine - Magna cum laude, Lehman Scholars.
  • Mayra Ganoza - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Arsenio Garcia - Summa cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre, Journalism, Communication, And Theatre: The Susan May Wilson Prize for Outstanding Contribution to the Theatre Department.
  • Erasmo Garcia - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Gabrielle Garcia - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Ingris Garcia - Cum laude.
  • Johan Garcia - Departmental Honors: Art.
  • Katrina Garcia - Golden Key, Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Mayvel Garcia - Departmental Honors: Philosophy.
  • Michael Garcia - Cum laude.
  • Tirza Garcia - Cum laude.
  • Erica Gargallo - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Christina Garidis - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Zenobia Garland - Pigott Scholars: Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education, Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Topacio Garrido - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Seedoumuktar Gassama - Cum laude.
  • Senora Gathers - Cum laude, Golden Key.
  • Darnell Gatling II - Magna cum laude, Edwin Kramer Scholarship, Departmental Honors: Accounting.
  • Letetia Gayle - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter, Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, Mu Xi Chapter.
  • Thania Genao Matias - Golden Key.
  • Martha Gethmann - Cum laude.
  • Laurel Giddings - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Rosalind Gil - Magna cum laude, Bronx Dominican Parade Scholarship.
  • Derrick Ginyard - Cum laude.
  • Mirela Gjyriqi - Summa cum laude, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Asano Gomez - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Lissette Gomez - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Maria Gomez - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Jacquelyn Gonzales - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Edilis Gonzalez - Departmental Honors: Social Work.
  • Natalia Gonzalez - Cum laude, Puerto Rico Benefit Scholarship, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Rosalyn Gonzalez - Social Work Graduate Program: HIV/AIDS Services Award.
  • Stephanie Gonzalez - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Wendy Gonzalez - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • David Gordon - Cum laude, Golden Key, Phi Alpha Theta, History, Departmental Honors: History, History: The Howard R. Weisz Memorial Prize.
  • Yennifer Goyo - Cum laude.
  • Sylvia Grandison - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Tia Graves - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Aisha Green - Lehman Scholars, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Lyris Greenidge-Adams - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Debe Guei - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Wanda Guellermo - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Wilton Guerrero - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Ivelisse Guevara - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Tamara Guiden - Magna cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Cortney Guignard - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Juana Gumbs - Golden Key, Departmental Honors: Business Administration.
  • Anna Gura - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Department Honors: Physics and Astronomy, Physics And Astronomy: The Joseph A. Gillet Memorial Prize.
  • Evelyn Guzman - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Gisselle Guzman - The Noyce Scholarship Program.
  • Ivan Guzman - Magna cum laude, Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • William Guzman - Magna cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Nermine Hakim - Cum laude.
  • Colleen Halligan - Magna cum laude.
  • Suzanne Halsey - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Nana Hamidou Diallo Reid - Golden Key, Sigma Xi Society For Scientific Research, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Carole Anne Hannon - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Umawattie Harinath - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Arnette Harper - Summa cum laude.
  • Carolyn Hernandez - Cum laude.
  • Mairoby Hernandez - Departmental Honors: Social Work.
  • Theresa Hicks-lapsley - Magna cum laude.
  • Denise Hidalgo - Cum laude, Golden Key.
  • Coleen Hines - St. George's Scholarship.
  • Andrei Hizuleuski - Departmental Honors: Business Administration.
  • Agustina Hortel - Departmental Honors: Social Work.
  • Cheng Yu Hou - Departmental Honors: Economics And Business.
  • Jeanine Hunter - Cum laude .
  • Thaddeus Ikwuka - Nayyarson & Son Scholarship, Ram & Shakuntla Nayyar & Lilia T. Pacquing Endowed Scholarship Fund.
  • Jessica Illescas - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Lennywati Imandjaja - Cum laude.
  • Francisca Imobhio - Cum laude.
  • Shobhaa Inderdeo - Magna cum laude.
  • Stephen Inniss - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Gabriel Irizarry - Cum laude.
  • Orlando Isaac - Cum laude, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Kadijatou Jabbi - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Raymond Jacobi - Departmental Honors: History, History: The Howard R. Weisz Memorial Prize.
  • Gonzalo Jacome - The Noyce Scholarship Program.
  • Sunita Jadusingh - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Mark Jagai - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Michelle James - The Noyce Scholarship Program.
  • Stephanie James - Cum laude.
  • Patricia Jankowska - Departmental Honors: Economics And Business.
  • Dominic Grace Javellana - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Matia Jaysura - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Award for Excellence in Japanese.
  • Yon Ock Jee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Eunjeong Jeon - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kyoungmi Jeon - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Suyeon Jeon - Magna cum laude.
  • Dilenny Jimenez - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Jeannette Jimenez - Golden Key.
  • Jihyun Jo - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Amie John - Summa cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Nayyarson & Son Scholarship, St. George's Scholarship, Biological Sciences: The Kane Prize.
  • Anthony Johnson - Departmental Honors: Business Administration.
  • Cecelia Johnson - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter, Departmental Honors: Early Childhood And Childhood Education, Early Childhood And Childhood Education: The Sheila Smith Hobson Scholar Award.
  • Juanese Johnson - Cum laude.
  • Njeri Johnson - Departmental Honors: Business Administration.
  • Vanessa Johnson - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Vasteen Johnson - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Leyvan Jones - Cum laude.
  • Natasha Jones - Cum laude, St. George's Scholarship, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Taihisha Joyner - Departmental Honors: Social Work.
  • Sung Hee Kam - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Rashid Kapovich - Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter.
  • Issifu Kassim - Departmental Honors: Economics And Business.
  • Ravnit Kaur Bhatia - Magna cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Sigma Xi Society For Scientific Research, Departmental Honors: Chemistry.
  • Jason Keating - Alpha Kappa Delta, Sociology, Departmental Honors: Philosophy.
  • Nuala Keenaghan - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Sharmina Khan - Cum laude.
  • Zaina Khoury - Magna cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, The Pierre and Dorothy Brodin Scholarship, Phi Sigma Tau, The International Honor Society in Philosophy, Departmental Honors: Philosophy.
  • Christina Kim - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Eunyoung Kim - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Ho Jung Kim - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jiwon Kim - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jongmin Kim - Riegelman Award (Music).
  • Alassane Kinda - Summa cum laude, Departmental Honors: Accounting, Eisner and Lubin Award for Excellence in Accounting.
  • Souleyman Kindo - Magna cum laude.
  • Maxine Knox-Wells - Cum laude.
  • Beleena Koshy - Magna cum laude, St. George's Scholarship.
  • Stephane Kouame - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Robert Carter Memorial Award.
  • Marie Kouamenan - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Francis Kwofie - Magna cum laude.
  • Eric Kyeremeh - Cum laude, Social Work Recognition Award (Undergraduate).
  • May Poh Lai - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Chemistry: The Arthur Sweeny, Jr. Scholarship Award.
  • Dechen Lama - Magna cum laude.
  • Nyima Lama - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Thelma Lambert - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Elisa Lannon - Summa cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Golden Key, Lehman College Foundation Scholarship, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Dora and Abraham Rose Award.
  • Grace Larencule - Cum laude.
  • Victoria Laurel - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Alfonsino Laveglia - Summa cum laude, Departmental Honors: Economics and Business, Eisner and Lubin Award for Excellence in Accounting.
  • Daphne Lawrence - Summa cum laude, Golden Key.
  • Regine Lawson - Cum laude.
  • Julissa Lazala - Summa cum laude, Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Euna Lee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Hyojeong Lee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jaebin Lee - Magna cum laude, Departmental Honors: Anthropology.
  • Jeongrim Lee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Mary Lee - Summa cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Mi Yeong Lee - Magna cum laude.
  • Su Yeon Lee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sulghi Lee - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Rebecca Leger - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Miles Leon - Summa cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Professor Annita Tuller Prize.
  • Phillip Lewis - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Ya Feng Liang - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Hyeong Lim - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Nilda Liz - Summa cum laude, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • John Lofrese - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Adelinne Lopez - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Adelinne Lopez - Magna cum laude.
  • Alba Yris Lopez - Cum laude.
  • Cesar Lopez - Social Work Graduate Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award (MSW).
  • Christopher Lopez - Middle And High School Education: English Education Award.
  • Nancy Lopez - Cum laude.
  • Elizabeth Lora - Edwin Kramer Scholarship.
  • Sharon Lowe - Departmental Honors: Social Work.
  • Marcos Luna - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Valerie Luria - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Ashanti Lyn - Departmental Honors: African and African American Studies.
  • Kenisha Lyttleton - Cum laude.
  • Blerina Mahmuti - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Mustafa Makawi - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Thomas Maldonado - Magna cum laude, Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Political Science, Political Science: The Edgar Dawson Prize in Political and Legal Theory.
  • Rukshana Malek - St. George's Scholarship.
  • Graceanne Malloy - Departmental Honors: Art.
  • Christopher Mammano - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Languages and Literatures (Russian).
  • Tom Mammen - Magna cum laude.
  • Susan Mansell - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Joy Alisa Maraj - Summa cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Catherine Marcelino - Cum laude.
  • Andres Marquez - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: History, History: The Dr. Thomas Hunter History Prize.
  • Grizel Marquez - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Leonela Marte - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Marlix Marte - Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Alivet Martinez - Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Denise Martinez - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Indira Martinez - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Lauren Martinez - Pigott Scholars: Early Childhood And Childhood Education.
  • Melissa Martinez - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Noel Martinez - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Rolando Martinez - Sigma Beta Delta International Honor Society for Business, Management and Administration.
  • Thalia Martinez - Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Jusefina Martinez-Terry - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Jennifer Maryyanek - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Diana Masabanda - Cum laude.
  • Alexandra Masciotti - Social Work Graduate Program: The Jane Addams LGBT Services Award (MSW).
  • Lyanne Mata - Bronx Dominican Parade Scholarship, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Frantz-Sebasti Mathias - Billy Collins Endowed Scholarship.
  • Leda Matos - Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Sheila Matovu - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Steven Mayol - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Nnachi Mba - St. George's Scholarship, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Yinka McAlpine-Campbell - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Margaret Mcardle - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kevin Mcgannon - Cum laude.
  • Valene Mcinnis - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kimberlyn Mckay - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Iliana Medina - Summa cum laude.
  • Claire Megie - Cum laude.
  • Bienvenida Mejia - Cum laude, Departmental Honors: Latin American and Puerto Rican Studies.
  • Daniel Mejia - Cum laude, Lehman Scholars, Departmental Honors: Theatre.
  • Tammy Mejia - Ruth Ann & Leonard Lief Fund.
  • John Mejias - Departmental Honors: Art.
  • Michelle Mencia-Nongnut - Departmental Honors: Art.
  • Ashley Mercado - Magna cum laude, Golden Key.
  • Yina Mercado-Martinez - Golden Key, Noyce Scholarship.
  • Rossyovi Mercedes - Cum laude.
  • Cavel Miller - Magna cum laude, Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Shane Miller - Departmental Honors: Journalism, Communication, And Theatre.
  • Woongki Min - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Evelyn Mirabal - Cum laude.
  • Rachel Miraglia - Summa cum laude, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Elizabeta Mirashi - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Peter Miserendino - Cum laude.
  • Elona Misho - Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Everett Mitchell - Cum laude.
  • Melania Mitchell - Magna cum laude.
  • Milos Mladenovic - Departmental Honors: History, History: The Dr. Thomas Hunter History Prize.
  • Ariana Molina - Magna cum laude.
  • Ariana Molina - Magna cum laude.
  • Elizabeth Molina - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Dylan Moloney - Cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Departmental Honors: Business Administration.
  • Woody Monestime - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Paulette Monforte - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Zelda Mongo - Social Work Recognition Award (Undergraduate).
  • Rezbi Monnan - Cum laude.
  • Aura Montano - Magna cum laude.
  • Mikhail Montecer - Cum laude.
  • Kelvin Montero - Departmental Honors: Social Work.
  • Kuniko Montgomery - Summa cum laude, Departmental Honors: Accounting, Departmental Honors: Business Administration, Eisner and Lubin Award for Excellence in Accounting.
  • Christian Moore - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Sulaikha Moosa - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Antonio Morales - Social Work Graduate Program: The Jane Addams LGBT Services Award (MSW).
  • Israel Morales - Departmental Honors: Business Administration.
  • Fanny Moran - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • James Moran - Departmental Honors: History, History: The Michael Cheilik Memorial Prize.
  • Melinda Moray - Magna cum laude, Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Andrew Morejon - Summa cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Charynda Moret - Cum laude.
  • Anthony Morris - Cum laude.
  • Karlla Mossa - Cum laude, Lehman Scholars, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Jeffrey Moy - Magna cum laude.
  • Maria Moya - Magna cum laude.
  • Stacy Moyston-Duckie - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Agnieszka Mucha - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Ruwhiy Muhammad - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Elizabeth Mulready - Golden Key.
  • Yesenia Muniz - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Lume Muriqi - Magna cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Kimberly Murphy - Cum laude, Golden Key.
  • William Murphy - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Ibrahim Murtala - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter.
  • Tanille Myton - Magna cum laude, St. George's Scholarship.
  • Eun Sook Na - Cum laude.
  • Emirjona Nacaj - Cum laude.
  • Victoria Namanworth - Summa cum laude, Lehman Scholars, Departmental Honors: Anthropology, Departmental Honors: Art, Art: Brohmer Twins Scholarship Fund, Anthropology: The Mitzi Ludwig Departmental Award.
  • Dwight Nangle - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Frank Nardi - Departmental Honors: History, History: The Raymond Sontag Prize.
  • Sarwat Nayab - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Daniel Nebarai - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Roberta Neves Collins - Summa cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Huong Nguyen - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Yennbu Nguyen - Cum laude.
  • Kristine Olive Nierva - Monroe and Rose D. Lovinger Scholarship.
  • Angela Nieves - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter.
  • Worod Nofal - Magna cum laude, Phi Beta Kappa.
  • Alexandra Nunez - Cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Regine Nyamweogo - Cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Timothy O'Keefe - Cum laude.
  • Willie O'Neal - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Janice Oakley - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Emmanuel Obeney - Cum laude, St. George's Scholarship, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Yvonne Ocran - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Jacinta Odo-Davis - Golden Key, St. George's Scholarship.
  • Kwaku Ofori - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Kyongsun Oh - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Dorothy Ohams - Cum laude.
  • Leonard Ohene-Takyi - Cum laude.
  • Angela Okonta - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Theresah Okrah - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Alise Olivo - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: The Aspiring Educational Leader Award.
  • Amos Omokpo - Cum laude, Lehman Scholars, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Kelvin Omonzane - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Simon Onuegbu - Cum laude.
  • Adutwumwaa Oppong-Brenyah - Cum laude.
  • John Ortiz - English: The Blanche Lewy Joseph Memorial Prize.
  • Lorquianna Ortiz - Cum laude.
  • Orian Osorio - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Natacha Otero - Summa cum laude, Departmental Honors: Languages and Literatures (Italian), Languages And Literatures: The Fannie Cafferata Prize for Excellence in Italian.
  • John Ouellette - Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Hakim Oumarir - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Javed Ousman - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Diana Owens - Summa cum laude, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Sharonda Owens - Cum laude.
  • Derrick Pace - Departmental Honors: Social Work.
  • Joan Claire Pajares - Cum laude.
  • Victor Pajarito - Magna cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, IME Becas Scholarship, Lehman College Foundation Scholarship, Departmental Honors: Linguistics.
  • Styve Pamphile - Cum laude.
  • Fernando Panchana - Cum laude, Lehman Scholars.
  • Yliana Pantaleon - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Gabriel Pastor - Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Annuben Patel - Golden Key.
  • Kelly Pattison - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Sturlainny Paulino - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key.
  • Sayra Peguero - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Timothy Pellegrin - Summa cum laude, Monroe and Rose D. Lovinger Scholarship.
  • Ashley Pena - Psi Chi International Honor Society in Psychology, Sigma Beta Delta International Honor Society for Business, Management and Administration.
  • Danerys Pena - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Carlos Perdomo Rodriguez - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Vivian Perea Jimenez - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Brenda Perez - Cum laude, Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Breselyn Perez - Magna cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Eglish Perez - Cum laude, Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Ivelisse Perez - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Luz Perez - Magna cum laude.
  • Rocio Perez - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Ruben Perez - Cum laude, Lehman Scholars.
  • Wilmian Perez Guillermo - Departmental Honors: Accounting.
  • Sophia Perlaza - Summa cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Margaret H. Wieler Scholarship, Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Languages and Literatures (Italian), Political Science: The Patrick V. Peppe Award.
  • Sean Petty - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Jasmine Picon - Magna cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Juan Pilarte - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Anna Pineda - Summa cum laude.
  • Amada Pittaluga - Magna cum laude.
  • Franchesca Placencia - Cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Camillle Plummer - Magna cum laude, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Johnati Polanco - Summa cum laude, Golden Key, Bronx Dominican Parade Scholarship, Departmental Honors: Accounting, Gerald Memelstein Award for Excellence in Accounting.
  • Yasmiri Polanco - Sigma Xi Society For Scientific Research.
  • Danielle Poletto - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Ryan Pollard - Magna cum laude.
  • Stephen Potenza - Summa cum laude.
  • Chantal Pouani - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Ornela Prela - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter, Departmental Honors: Early Childhood And Childhood Education, Early Childhood And Childhood Education: The Sheila Smith Hobson Scholar Award.
  • Melissa Puma - Magna cum laude, Lehman Scholars, The Pierre and Dorothy Brodin Scholarship, Departmental Honors: Art, Art: Bernard Levinson Memorial Fund.
  • Joshua Quansah - The Noyce Scholarship Program.
  • Henna Quinitchette - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Lynae Quinones - Cum laude.
  • Marlene Quintero - Magna cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Romi Rabaa - Cum laude, Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter.
  • Kerry Rainford - Summa cum laude, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • Shaina Rainford - Cum laude.
  • Cassandra Rajcumar - Cum laude.
  • Lindita Rajta - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter, Departmental Honors: Early Childhood And Childhood Education, Early Childhood And Childhood Education: The Sheila Smith Hobson Scholar Award.
  • Laritza Ramirez - Cum laude.
  • Arianny Ramirez Espinal - Cum laude.
  • Ryan Ramjattan - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Armila Ramnauth - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Francine Ramos - Cum laude.
  • Israel Ramos - Magna cum laude.
  • Janine Carla Ramos - Departmental Honors: Art.
  • Moises Ramos - Cum laude.
  • Sheri Rasheed - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Ismail Rashid - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Dora and Abraham Rose Award.
  • Andrae Raymond - Summa cum laude, Lehman Scholars, The Pierre and Dorothy Brodin Scholarship, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science, Mathematics And Computer Science: The Robert Carter Memorial Award.
  • Annika Recinos - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences, Health Sciences: Health Services Administration Award.
  • David Reid - Undergraduate Social Work Program: The Jane Addams LGBT Services Award .
  • Paul Renken - Departmental Honors: Geology.
  • Andres Restrepo - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Lennin Reyes - Summa cum laude, Journalism, Communication, And Theatre: Bronx Journal Award.
  • Nichelle Richards - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Travis Richards - Middle And High School Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • John Richardson - Magna cum laude.
  • Carlos Rios - Cum laude.
  • Melissa Rios - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Anthony Risole - Magna cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • David Risole - Magna cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Joanne Rivera - Magna cum laude.
  • Kimberly Rivera - Social Work Graduate Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award (MSW).
  • Yesenia Rivera - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Luis Roa - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Julie Robert - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Christina Robinson - Summa cum laude, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences, Speech, Language, and Hearing Sciences: Wilson Susanmay Prize.
  • Domonique Robinson - Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Ana Robles Jimenez - Departmental Honors: Economics And Business.
  • Ronald Rocco - Departmental Honors: History, History: The Raymond Sontag Prize.
  • Martina Roda - Summa cum laude, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Allison Rodriguez - Golden Key, Alpha Kappa Delta, Sociology, Departmental Honors: Sociology.
  • Carlos Rodriguez - Summa cum laude, Departmental Honors: Art.
  • Christina Rodriguez - Departmental Honors: Art, Art: Brohmer Twins Scholarship Fund.
  • Damaris Rodriguez - Magna cum laude, Golden Key.
  • Gloria Rodriguez - Counseling, Leadership, Literacy, And Special Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Jennifer Rodriguez - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Linely Rodriguez - Cum laude.
  • Natasha Rodriguez - Departmental Honors: Art.
  • Rafael Rodriguez - Cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Sonia Rodriguez - Social Work Graduate Program: The Louise Chazin Gerontology Services Award (MSW).
  • Nanci Rodriguez Del Cid - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Michelle Rojas - Cum laude.
  • Yohaira Rojas - Magna cum laude.
  • Jessica Roman - Cum laude.
  • Miguelina Rosa Lopez - The Noyce Scholarship Program.
  • Megan Rosado - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre, Departmental Honors: Business Administration.
  • Nathali Rosado - Cum laude, Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Griselle Rosales Delarosa - Departmental Honors: Social Work.
  • Yomaira Rosario - Cum laude.
  • Adam Ross - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Accounting, Walter Wallman Award for Excellence in Accounting.
  • Julie Ross - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sarah Rowe - Departmental Honors: Art.
  • Joann Ruiz - Lehman Scholars, Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Political Science, Political Science: The Patrick V. Peppe Award.
  • Audris Rumaldo - Magna cum laude.
  • Sandeep Sadhu - Mathematics & Computer Science: Robert T. Craig Memorial Award for Excellence in Tutoring.
  • Jolanta Sadowski - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Gifty Saforo - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Ramesh Samarakody - Magna cum laude, McAfee Scholars Program, St. George's Scholarship, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Donna Samms Reid - Magna cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Jaylene Sanchez - Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Laura Sanchez - Magna cum laude, Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Departmental Honors: Business Administration.
  • Marvin Sanchez - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Samara Sanchez - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Departmental Honors: Anthropology.
  • William Sanchez - Magna cum laude, Sigma Beta Delta International Honor Society for Business, Management and Administration, Departmental Honors: Business Administration.
  • Yursy Sanchez - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sylvia Sanon - Cum laude.
  • Eulalia Santamaria - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Debbie Santana - Departmental Honors: Business Administration.
  • Elissa Santana - Cum laude, Monroe and Rose D. Lovinger Scholarship.
  • Wendy Santana - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Yaneudy Santana - Cum laude.
  • Nancy Santaniello - Cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Shajanee Santiago - Magna cum laude.
  • Alzirene Santos - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Cynthia Santos - Pi Sigma Alpha, Political Science, Departmental Honors: Political Science.
  • Davi Santos - Macaulay Honors College, Lehman Scholars.
  • Denise Santos - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Maria Santos - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, The Greater New York Professional Chapter.
  • Peter Sarcinella - Cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Taniesha Savery - Cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Scott Schapiro - Summa cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: The Leona Thompson Award, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Stephen Sciame - Health Sciences: Metropolitan New York Recreation and Park Society Student of the Year Award.
  • Dian Scott - Cum laude, St. George's Scholarship.
  • Luisa Scott - Cum laude.
  • Yuvette Scott - Golden Key.
  • Carmine Secchiano - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Johnny Segura - Cum laude.
  • Melissa Seigerman - Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Aaron Serrano - Cum laude, Departmental Honors: Business Administration.
  • Sandra Serwaa - Cum laude.
  • Erika Sevall - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Colleen Seymour - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Asma Shaheen - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Claire Shameen - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Sharene Shaw - Phi Beta Kappa, Departmental Honors: English.
  • Omar Sheikh - Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Ang Yankey Sherpa - Golden Key, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Tenzin Sherpa - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kate Shillingford Vidal - Summa cum laude, Departmental Honors: Accounting, Gerald Memelstein Award for Excellence in Accounting.
  • Dong-In Shin - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Carlos Silva - Cum laude.
  • Cynthia Silva - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Mikael Silverman - Departmental Honors: Early Childhood-Graduate.
  • Roxanne Simpson-Jones - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Kim Singh - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Community Service Award, Undergraduate Social Work Award: The Leona Thompson Award.
  • Sushoma Singha - St. George's Scholarship.
  • Anastasiya Skorobogatova - Summa cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Laurie Smith - Cum laude.
  • Jessica Smolins - Speech, Language, and Hearing Sciences: Wilson Susanmay Prize.
  • Sinead Sobers - Magna cum laude, Departmental Honors: Nursing.
  • Narae Sohn - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Mandie Solo - Cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.
  • Jean Lionel Sorgho - Magna cum laude, Departmental Honors: Accounting.
  • Julissa Soriano - Noyce Scholarship.
  • Paul Southwell - Cum laude, Departmental Honors: Multimedia Studies.
  • Mamadou Sow - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Biological Sciences.
  • Ivan Srdanovic - Magna cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa.
  • Tina Stack - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Stephanie Stavinsky - Summa cum laude.
  • Nicole Stavrinos - Summa cum laude.
  • Nicola Stedford-Brown - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics And Business.
  • Candi Steele - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Miriam Steinberg - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Judith Steiner - Cum laude, Lehman Scholars, Psi Chi International Honor Society in Psychology, Departmental Honors: Psychology, Psychology: The Psychology Honor's Prize.
  • Aishah Stephen - Departmental Honors: Art.
  • Candace Stoute - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Marcelino Suarez - Cum laude, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Naudy Suarez - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Vincent Subervi - Lehman College Foundation Scholarship.
  • Kazi Sumon - Summa cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa, St. George's Scholarship, Biological Sciences: The Biology Departmental Award.
  • Irina Sverzhanovskaya - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Mohammed Syed - Cum laude.
  • Paulette Sylvester - Kappa Delta Pi, International Honor Society in Education, Mu Xi Chapter.
  • Adama Tall - Cum laude, Department Honors: French.
  • Glennda Claire Tan - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Alfonso Tardy - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Rafaela Tavarez - Cum laude.
  • Susana Tavarez - Departmental Honors: Social Work.
  • Awilda Taveras - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Albert Tejada - Summa cum laude.
  • Brianna Tejera - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Speech, Language, and Hearing Sciences.
  • Santoshi Thakuri - Golden Key.
  • Alicia Thomas - Golden Key.
  • Georgia Thomas - Cum laude, The Louise Chazin Gerontology Services Award, Undergraduate Social Work Program.
  • Kuoure Thomas - Cum laude, Lehman Scholars.
  • Amoyien K Thompson - Cum laude.
  • Andry Tineo - Cum laude, Golden Key.
  • Tashiena Tonge - Chi Alpha Epsilon National Honor Society, Delta Psi Chapter.
  • John Toribio - Cum laude.
  • Dabeyri Torres - Cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Ezequiel Torres - Departmental Honors: Business Administration.
  • Maria Torres - Magna cum laude, Phi Beta Kappa.
  • Lynne Torrey - Pigott Scholars: Early Childhood And Childhood Education.
  • Rosa Tovar - Golden Key, Social Work Graduate Program: Urban Leadership Award (MSW).
  • Ngolo Traore - Golden Key.
  • Amelyn Trayvilla - Middle And High School Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Janae Truesdale - Cum laude, Lehman Scholars, Monroe and Rose D. Lovinger Scholarship.
  • Lobsang Tsering - Magna cum laude, Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Cheryl Tugman - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Isaac Twum - Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Mabel Uffre - Cum laude.
  • Mussie Ugbit - Magna cum laude.
  • Joel Ulloa - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Orlando Urena - Lehman College Foundation Scholarship.
  • Lizmary Valdez - Departmental Honors: Latin American and Puerto Rican Studies.
  • Raymundo Valentin - Departmental Honors: Art.
  • Maribel Vasquez - Cum laude, Alpha Kappa Delta, Sociology.
  • Vanessa Veerasammy - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Pedro Vega - Departmental Honors: History, History: The Michael Cheilik Memorial Prize.
  • Robinson Vega - Cum laude, Departmental Honors: Anthropology/Biology/Chemistry.
  • Ashley Velasquez - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Golden Key, Early Childhood And Childhood Education: Excellence in Student Teaching Award.
  • Daisy Velasquez - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Elizabeth Velez - Early Childhood And Childhood Education: MATH UP Scholars.
  • Norma Ventura - Cum laude.
  • Maira Veras - Summa cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Ayesha Vernon - Cum laude, Departmental Honors: Social Work.
  • Cristina Victoria - Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Social Work Recognition Award.
  • Amanda Vilaseca - Magna cum laude, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Samantha Villani - Magna cum laude, Departmental Honors: Economics and Business.
  • Christie Vlad - Summa cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Ann Votaw - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Sean Paul Wade - Phi Sigma Tau, The International Honor Society in Philosophy, Departmental Honors: Philosophy.
  • Asia Wallace - Magna cum laude, Departmental Honors: Social Work, Undergraduate Social Work Program: Academic Excellence Award.
  • Carlene Waller - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Eilish Walsh-Lennon - Chi Sigma Iota, International Counseling Academic and Professional Honor Society.
  • Ava Waterman - St. George's Scholarship, Departmental Honors: Health Sciences.
  • Samantha Watson - St. George's Scholarship.
  • Shawn Wessel - Departmental Honors: Business Administration.
  • Dion Whyte - Departmental Honors: Economics And Business.
  • Andrew Wiley - Pi Sigma Alpha, Political Science.
  • Wesley Wilhelmsen - Middle And High School Education: Graduate Research/ePortfolio Awards.
  • Moveen Williams - Cum laude.
  • Rochelle Williams - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, and Theatre.
  • Sonia Williams - Cum laude.
  • Christopher Williamson - Cum laude.
  • Brittany Wilson - Cum laude, Departmental Honors: Journalism, Communication, And Theatre, Journalism, Communication, And Theatre: The Choreography Award (Dance).
  • Shineeka Wilson - Magna cum laude.
  • Donburn Wint - Corigliano Award (Music).
  • Jill Winter - Magna cum laude, Golden Key, Departmental Honors: Economics.
  • Bethlehem Woldesemayiat - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Christina Wu - Magna cum laude, Departmental Honors: Business Administration, Joan Moody Award for Excellence in Business.
  • Anzhella Yagudayeva - Magna cum laude.
  • Di Yang - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Lubna Yasmin - Magna cum laude, Macaulay Honors College, Lehman Scholars, Phi Beta Kappa .
  • Angela Yeung - Golden Key.
  • Mei Bao Ying - Cum laude.
  • Todd Yizar - Golden Key, Psi Chi International Honor Society in Psychology.
  • Kyungeun Yoon - Sigma Theta Tau Nursing International Honor Society, Delta Zeta Chapter.
  • Malcolm Young - Cum laude, Phi Sigma Tau, The International Honor Society in Philosophy, Departmental Honors: Philosophy.
  • Farzana Zahan - Departmental Honors: Health Sciences.
  • Marius Zgirdea - Magna cum laude, Phi Beta Kappa, Departmental Honors: Art.
  • Gong Da Zhao - Cum laude.
  • Michael Zukin - Magna cum laude, Departmental Honors: Mathematics and Computer Science.

Last modified: Jun 19, 2013

  • Lehman Today
  • Events Calendar
  • Center for the Performing Arts
  • Lehman Athletics
Text Only Version of Site | Make This Website Talk